De appels kosten vandaag € 0,99 per kilo.
Hoeveel betaal je voor 1218 gram van deze appels?
Ga ervan uit dat de kassa afrondt op vijf cent nauwkeurig.




€ 1,20





€ 1,40





€ 0,90





€ 0,80
Zonder rekenmachine kun je zien dat het om 1,2 keer zo veel gaat als een kilo.
Een kilo kost ongeveer een euro, dus is de prijs nu ongeveer 1,2 euro.
De precieze prijs is 1,218 x € 0,99 = € 1,21 en dat is afgerond op vijf cent € 1,20.
Zie ook de pagina
Verhoudingen.
Heleen vangt regenwater op in een regenton van 330 liter.
Dat water gebruikt ze steeds voor de eerste wasronde als ze een was draait in de wasmachine. Per keer is hiervoor 25 liter nodig.
De laatste 5 liter blijft achter op de bodem van de regenton.
De ton is vol. Nu kan Heleen ........ keer met dat water zo'n eerste wasronde draaien. (Tussentijds komt er geen nieuw regenwater bij.)
Vul een geheel getal in.




13 



anders
(Een som van Heleen Wassenaar.)
De onderste 5 liter gebruikt ze niet.
330 - 5 = 325 liter gebruikt ze voor de was.
325 : 25 = 13 wasrondes.
Zie ook de pagina
Delen.