in samenwerking met 
39537 actieve gebruikers

Inloggen bestaande gebruiker

Aanmelden nieuwe gebruiker

Naar mobiele versie


Antwoorden van 12-03-2019 (niveau 3)



eerdere test 12 MRT latere test
(klik op een pijltje om naar een andere datum te bladeren)


De deelnemers op niveau 3 hebben de test van 12-03-2019 zo ingevuld:



Verhoudingen:
4 : 31 is hetzelfde als 8 : ........


92 %62 
8 %anders
Je moet dit niet behandelen als twee deelsommen, maar als twee verhoudingen.
In de eerste verhouding is het linker getal 4 en in de tweede verhouding is het linker getal 8.
8 is 2 x 4.
Als je het rechter getal uit de eerste verhouding ook vermenigvuldigt met 2, is de verhouding weer in balans: 2 x 31 = 62.
Zie ook de pagina Verhoudingen.



1,25 x .... = 0,125


4 % (afgerond)0,01
1
93 % (afgerond)0,1 
3 % (afgerond)10

1,25 : 10 = 0,125 oftewel 1,25 x 0,1 = 0,125
Zie ook de pagina Kommagetallen vermenigvuldigen.



0,5 are = ........ mē


8 % (afgerond)5000
15 % (afgerond)500
73 % (afgerond)50 
4 % (afgerond)5

1 are = 10 m x 10 m = 100 mē
Zie ook de pagina Oppervlakte.




Wouter en Jeroen gaan samen naar de winkel.
Wouter koopt 2 pennen en 3 linialen voor € 15,50.
Jeroen koopt 3 pennen en 2 linialen voor € 14,50. Het zijn dezelfde pennen en linialen als die van Wouter.
Het verschil tussen de prijs van een pen en die van een liniaal is ........ cent.
(Vul een positief geheel getal in.)


46 %100 
54 %anders
(Een som van Jacques Schopman.)
Als je de twee setjes vergelijkt, zie je dat je een euro goedkoper uitkomt als je een liniaal vervangt door een pen. Het verschil tussen beide artikelen is dus een euro, oftewel 100 cent.

Iets wiskundiger benaderd:
2P + 3L = 15,50
3P + 2L = 14,50
Alles bij elkaar:
5P + 5L = 30, dus 2P + 2L = 12.
1 L meer kost 3,50 meer, 1 P meer kost 2,50 meer (zie de originele aankoopsetjes), dus het verschil tussen P en L is een euro.

En nog iets ingewikkelder met hetzelfde resultaat:
2P + 3L = 15,50
3P + 2L = 14,50
Uit de eerste vergelijking volgt:
2P = 15,50 - 3L
P = 7,75 - 1L
Vervang in de tweede vergelijking P door (7,75 - 1L)

3(7,75 - 1L) + 2L = 14,50
23,25 - 4L + 2L = 14,50
2L = 8,75
L = 1,75
L = € 3,50.
3 linialen kosten € 10,50
2 pennen kosten € 15,50 - € 10,50 = € 5,00.
1 pen kost € 2,50
Dat is 1 euro minder dan een liniaal. Het verschil is dus 100 cent.
Zie ook de pagina Vergelijkingen.



TOTAALRESULTAAT:
76% goed

Uitleg van de kleuren en symbolen:
GOED GEKOZENhet juiste antwoord (door jou gekozen)
FOUT GEKOZENeen fout antwoord (door jou gekozen)




Noordhoff Uitgevers




Beter Spellen  Beter Rekenen  NU Beter Engels  NU Beter Duits  NU Beter Frans  Beter Bijbel  

© 2010 - Beter Rekenen is een initiatief van

 Martin van Toll Producties